Arayın: 0535 066 71 72

Kişisel Koçluk

Hayatı bir adım önde yaşayın.

 

Birebir koçukta hayatınızda sizin ilerlemenize engel olan duvarları yıkıp geçeceksiniz. Başarıya hızla ulaşmanın yolunu ve planlamayı öğrenerek hedefinize hızlı ve kalıcı değişimlerle ulaşmayı öğreneceksiniz. Herşey size bağlı.

 

Yaşam Koçluğu Yaşam Koçluğu, orijinal adıyla, “Life Coaching” kişinin yaşamını kapsayan tüm alanların, uzman bir koç yardımıyla, istenen duruma getirilme sürecidir.

 

yaşamınızın her alanı, koçluk seanslarında tepeden tırnağa gözden geçirilir.

 

Yaşam Koçluğu şu alanlarda çözümler sunar: -İlişkiler -Sosyal Yaşam -Hedefler -Parasal Konular -Ruhsal Dinginlik -İş Hedefleri -Kariyer Planlama -Yaşama Coşkusu -Tutum Değiştirme -Kendini İfade Etme -Zihinsel Rahatlık -İstenmeyen Davranışları bırakma -Yeni Bir Yaşam Tasarlama -Duygu Haritası -Nefes Çalışmaları

 

Yaşam Koçluğu Nedir? Yaşam Koçluğu, son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde sıklıkla duyulmaya başladı. Koçluk, pek çoğumuzun filmlerden aşina olduğu bir kelimeydi. Özellikle Amerikan filmlerinde sıkça duyduk bu kavramı. Daha çok spor alanında kullanılan “Koçluk” çalışmaları, artık günümüzde hayatın hemen her alanında konuşulmaya başladı. Finansal Koçluk, Siyasi Koçluk, CEO Koçluğu gibi alanlar doğmaya başladı. Yaşam Koçluğu, bu kategoride belki de en çok kendisinden söz ettiren alan haline geldi. Yaşam Koçluğu, size hayatınızın hemen her alanında, daha iyi performans göstermenizi sağlayacak uygulamalar bütünüdür. Beraber çalıştığınız Koç, size en kısa ve en kolay yolu gösterir. Çalıştığınız Yaşam Koçu’nun, o konuda sizinle paylaşacağı etkili araçları vardır. Yaşam Koçluğu programı, bütün bu araçların, belli bir zaman içerisine yayılarak uygulanması sürecidir. Yaşam Koçu Neler Yapar? Yaşam Koçu, çalışmaya başlamadan önce, sizinle ilgili detaylı bir analiz yapar. Sizi durduran etkenler ortaya çıkarılır. Kendinizle ilgili zaman içerisinde oluşan negatif tutum ve inançlar tespit edilir ve sonrasında buna göre bir program yapılır.

 

Yaşam Koçu, size ayna tutar. Sizin fark edemediğiniz bazı ipuçlarını yakalar.

 

 

 

Bir nevi, yaşamınızdaki negatif virüsleri yakalamak için çalışan, usta bir dedektif rolünü oynar. Yaşamda her şey bir bütündür ve bazen olaylar bizim hiç de tahmin etmediğimiz şekilde gelişir. Her şeyin birbiriyle ilişkisi vardır. Ancak bunu kestirmek bazen çok zorlaşır. Yaşam Koçu, bu bağlantıları fark etmenizi ve işe yaramayan tutum ve davranışları değiştirmenizi sağlar. Sabahları erken kalkamamak gibi bir sorununuz olduğunu düşünelim. Bu, sadece bir uyku sorunu gibi görünür. Ancak bunun altında, belki de başarısızlık korkusu, hayata küsmek gibi şeyler yatıyor olabilir. Bu korkular yok olduğunda, sabah erkenden kalmaya başlarsınız. Bütün sorunların özünde, fark edilmeyen küçük ipuçları vardır. Ve Yaşam Koçunuz, bu ipuçlarını bir dedektif gibi yakalar.